Zajęcia dla dorosłych

Zapraszamy grupy zorganizowane na zajęcia edukacyjne
od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-14:30.

Typ zajęćCzas trwaniaMinimalna grupaKoszt
WYCIECZKA60 minut10 osób15 zł/os.
ZAJĘCIA ZŁOŻONE90 minut10 osób25-30 zł/os.*

* “Wierzba, sosna, len i inni darczyńcy” – 30 zł/os.
pozostałe zajęcia złożone – niższa z podanych kwot

Minimalna liczba uczestników zajęć wynosi 10 osób. W przypadku mniejszej liczby chętnych, koszt zajęć dla grupy jest równy cenie płaconej przez grupę dziesięcioosobową.

TytułPreferowane miesiąceOpis
Iglaste ciekawostkicały rokPodczas wycieczki przyjrzymy się drzewom iglastym. Jaki kształt ma szyszka sosny himalajskiej? Jakiego gatunku jest najstarsze drzewo w Polsce? Jak wygląda drzewo, którego gatunek uważano za wymarły jeszcze 100 lat temu? Te i wiele innych ciekawostek odkryjemy podczas spaceru wśród drzew iglastych Botanika.
Wiosenne przebudzeniemarzec – kwiecieńWraz z nadejściem wiosny przyroda ożywa. Nie lada gratką jest spacer po Ogrodzie, kiedy szary krajobraz ozdobią pierwsze barwne kwiaty. Zapraszamy do poszukiwania zwiastunów wiosny!
Osobliwości poznańskiego Ogrodu Botanicznegokwiecień – październikWspólnie udamy się w podróż po Ogrodzie Botanicznym w poszukiwaniu osobliwych, urokliwych, zaskakujących miejsc i okazów. Przyjrzymy się roślinom, których nie spotkamy w naszych lasach czy ogrodach. Sięgniemy też trochę do historii.
Nie każda jagoda urody Ci dodamaj – październikOwoce roślin trujących często kuszą nas pięknym kolorem i apetycznym wyglądem. Ich zjedzenie może jednak doprowadzić do poważnych chorób, a nawet śmierci. Podczas zajęć uczestnicy poznają rośliny trujące, często dobrze znane z parku i ogrodu.
TytułPreferowane miesiąceOpis
Wierzba, sosna, len i inni darczyńcycały rokCzęsto nie zdajemy sobie sprawy jak wiele zawdzięczamy roślinom. Dzięki nim mamy ubrania, domy i ich wyposażenie, jedzenie oraz mnóstwo innych darów. Podczas wycieczki zobaczymy niektóre z tych niezastąpionych i cennych roślin, a na warsztatach własnoręcznie wypleciemy koszyk z różnych materiałów roślinnych.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod adresem botanedu@amu.edu.pl lub pod nr telefonu: 618292003 w godzinach 7:00 – 8:00 (w pozostałych godzinach kontakt może być utrudniony z uwagi na odbywające się zajęcia edukacyjne).