Zapraszamy do odwiedzenia Ogrodu Botanicznego UAM w Poznaniu, gdzie można zobaczyć wystawę poświęconą plecionkarstwu. Prezentuje ona bogactwo roślin wykorzystywanych do wyplatania oraz różnorodne, często unikatowe, ręcznie wykonane z nich przedmioty.

Na ekspozycji zobaczymy dwujęzyczne (polsko-angielskie) plansze przygotowane przez Stowarzyszenie Serfenta, dokumentujące 10 lat badań etnograficznych nad tradycyjnym plecionkarstwem. Wystawę wzbogacono o oryginalne wyroby z wikliny, rogożyny, słomy, korzeni i łuby oraz prezentację roślin, z których pozyskano te – zagadkowe dla niewtajemniczonych – materiały.

Wystawę można zobaczyć do końca listopada br. w Pawilonie Ekspozycyjno-Dydaktycznym Ogrodu Botanicznego UAM w Poznaniu, w godzinach otwarcia Ogrodu. Wejście znajduje się przy ul. Dąbrowskiego 165; wstęp jest bezpłatny. Więcej informacji dla zwiedzających na stronie: www.ogrod.amu.edu.pl.

Wystawa została dofinansowana w ramach VI edycji konkursu Fund_Akcja zorganizowanego przez Fundację Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.