Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nowej wystawy, która została przygotowana przez uczniów szkół nr 108, 110, 103 oraz Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Zbigniewa Tylewicza w Poznaniu. Wystawa dostępna jest w Pawilonie Ekspozycyjno-Dydaktycznym Ogrodu do 25 czerwca 2026 roku.

Czerwcowa Ławeczka Literacka Poznański Związek Literatów Polskich Oddział w Poznaniu wraz z Ogrodem Botanicznym UAM serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu Ławeczka Literacka, które poświęcone będzie Poznańskiemu Czerwcowi ’56 w 70 rocznicę wydarzeń. Podczas spotkania nastąpi też rozstrzygnięcie konkursu pt. “Moje serce pozostało w Poznaniu“. Niedziela 21 czerwca o godzinie 16:00. Sala Wykładowa im.

Czerwcowa Ławeczka LiterackaRead More »

Kwiat paproci

Rośliny rodzime w majowym Ogrodzie – wycieczka po Ogrodzie Botanicznym UAM Serdecznie zapraszamy 18 maja 2026 r. na spacer po Ogrodzie Botanicznym. W roli głównej ozdobne rośliny rodzime: konwalie, pełniki, kosaćce, bodziszki i wiele innych. Rzucimy również okiem na gatunki pochodzące z odległych części świata, ale królujące na majowych rabatach. Wycieczka jest organizowana w ramach Fascynującego dnia

Rośliny rodzime w majowym Ogrodzie – wycieczka po Ogrodzie Botanicznym UAMRead More »

Zapraszamy Was serdecznie na wystawę, którą przygotowaliśmy razem z Ogrodem Dendrologicznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu z okazji jubileuszu 100-lecia, który obydwa ogrody obchodziły w roku ubiegłym. Wystawę można oglądać na Placu Kolegiackim do 26 maja.

“Rodzime rośliny w ogrodzie – dzikie, piękne i potrzebne” projekt dofinansowany przez Fundację UAM w ramach IX edycji konkursu “Fund_Akcja” Projekt ma na celu zachęcać do sadzenia w ogrodach rodzimych gatunków roślin. Chcielibyśmy nauczyć uczestników planowanych zajęć rozpoznawania wybranych przedstawicieli tej grupy. Pragniemy również uświadomić, że niektóre “chwasty” są potrzebne w przyrodzie i warto stwarzać

“Rodzime rośliny w ogrodzie – dzikie, piękne i potrzebne”Read More »

100-lecie

Setne Urodziny Botanika W tym roku mija sto lat odkąd Ogród Botaniczny zaistniał na mapie miasta Poznania. Z tej okazji przygotowaliśmy szereg atrakcji dla dużych i małych pasjonatów roślin i zwierząt. Głodnych poznania przyrodniczych tajemnic Ogrodu zapraszamy na wycieczki z przewodnikiem. Na chętnych do pozostawienia swojego śladu w Botaniku czekać będzie specjalne zadanie pod opieką

100-lecieRead More »

Ogród Botaniczny UAM w Poznaniu serdecznie zaprasza na wystawę plenerową prof. UAM dr hab. Justyny Wiland-Szymańskiej i dr Alicji Kolasińskiej pt. “Z kwiatka na kwiatek”. Wystawa zlokalizowana jest w sąsiedztwie Pawilonu Ekspozycyjno-Dydaktycznego.

Ogród Botaniczny UAM w Poznaniu serdecznie zaprasza na wystawę plenerową Justyny Wiland-Szymańskiej i Alicji Kolasińskiej pt. “Z kwiatka na kwiatek”. Wystawa zlokalizowana jest w sąsiedztwie Pawilonu Ekspozycyjno-Dydaktycznego.

Jeśli chcielibyście się nauczyć lub doszkolić z budowy kwiatostanów, to teraz jest ku temu okazja. Nasza nowa ścieżka edukacyjna poprowadzi was przez różne zakątki Ogrodu, by wskazać rośliny o rozmaitych skupieniach kwiatów. Ścieżka jest wynikiem pracy magisterskiej Pana magistra Bartosza Pudło (gratulujemy obrony).