Zapraszamy na spacer po poznańskim Ogrodzie Botanicznym w poszukiwaniu dziko żyjących zwierząt, który odbędzie się w środę 26 czerwca 2024 r. w godz. 9:00-10:00.

Odwiedzający nasz Ogród goście zazwyczaj przychodzą podziwiać pięknie kwitnące kwiaty, imponujące drzewa i ciekawe okazy botaniczne. Podczas spaceru bardzo łatwo przeoczyć latających, pełzających i przebiegających spiesznie mieszkańców tego terenu. Ale choć zwierzęta prowadzą skryte życie, jest ich tu naprawdę sporo. Znajdują u nas schronienie, pożywienie i miejsce do życia, a czasem tylko przystanek w podróży – wygodny „hostel” podczas wędrówek sezonowych i eksploracji nowych terenów.
Podczas wycieczki spróbujemy wyśledzić różne ptaki, owady, ślimaki, żaby i traszki. Posłuchamy ptasich treli, zobaczymy gniazda niektórych zwierząt i inne ślady, które zostawiły po sobie.

Zapraszamy zarówno dorosłych jak i dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym pod opieką osoby pełnoletniej. Dla chętnych osób istnieje możliwość wypożyczenia lornetek.

Wydarzenie jest bezpłatne, ale liczba miejsc jest ograniczona, więc chętne osoby prosimy o zapisy pod adresem: krylas@amu.edu.pl lub telefonicznie: 61-829-2004. Zapisujące się osoby prosimy o informację, czy posiadają własne lornetki.

Wycieczka odbywa się w ramach projektu „Niewidzialni mieszkańcy Ogrodu” finansowanego przez Fundację UAM.